Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü Valorant pikselleşiyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Valorant pikselleşiyor
Valorant oyununu oynuyorum ve ekranımda pixelleşmeler fark ediyorum. Bu sorun yeni yeni ortaya çıkmaya başladı, eskiden böyle bir sorunum yoktu veya fark etmiyordum. Oyunda karakterimi hareket ettirdiğimde, özellikle sağa sola veya yukarı aşağı doğru fareyi hareket ettirdiğimde, silahın veya karakterin elinin olduğu bölge pixelleşiyor. Ayrıca, skor tablosu da bu pixelleşme sorunundan etkileniyor. Ancak fareyi hareketsiz bıraktığımda bu pixelleşmeler olmuyor.

Ghosting testi yaptırdım ve bu test sonucunda herhangi bir ghosting sorunu olmadığı göründü. Oyunun çözünürlüğü 1920x1080 olarak ayarlı ve başka oyunlarda bu tür bir sorunla karşılaşmadım. Bu durum oyun oynarken dikkatimi dağıtıyor ve oyun deneyimimi olumsuz etkiliyor. Sorunun çözümü için ne yapmam gerekiyor?

Monitörüm:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.

FPS: 200-300 arası gidip geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Valorant pikselleşiyor
Valorant oyununu oynuyorum ve ekranımda pixelleşmeler fark ediyorum. Bu sorun yeni yeni ortaya çıkmaya başladı, eskiden böyle bir sorunum yoktu veya fark etmiyordum. Oyunda karakterimi hareket ettirdiğimde, özellikle sağa sola veya yukarı aşağı doğru fareyi hareket ettirdiğimde, silahın veya karakterin elinin olduğu bölge pixelleşiyor. Ayrıca, skor tablosu da bu pixelleşme sorunundan etkileniyor. Ancak fareyi hareketsiz bıraktığımda bu pixelleşmeler olmuyor.

Ghosting testi yaptırdım ve bu test sonucunda herhangi bir ghosting sorunu olmadığı göründü. Oyunun çözünürlüğü 1920x1080 olarak ayarlı ve başka oyunlarda bu tür bir sorunla karşılaşmadım. Bu durum oyun oynarken dikkatimi dağıtıyor ve oyun deneyimimi...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
Valorant pikselleşiyor

Ghosting testi yaptırdım ve bu test sonucunda herhangi bir ghosting sorunu olmadığı göründü. Oyunun çözünürlüğü 1920x1080 olarak ayarlı ve başka oyunlarda bu tür bir sorunla karşılaşmadım. Bu durum oyun oynarken dikkatimi dağıtıyor ve oyun deneyimimi olumsuz etkiliyor. Sorunun çözümü için ne yapmam gerekiyor?

Monitörüm:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.

FPS: 200-300 arası gidip geliyor.
Ekranınızdaki pixelleşme sorunu Valorant oynarken dikkatinizi dağıtıyorsa, sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Grafik Sürücülerini Güncelle: Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin.
  2. Oyun Ayarlarını Düzenle: Oyun içi grafik ayarlarını kontrol edin ve düşük ayarlarda deneyin.
  3. Monitör Ayarları: Monitör ayarlarınızı gözden geçirin ve doğru çözünürlüğe ayarlayın.
  4. Ekran Bağlantısı: Bağlantı kablonuzu ve bağlantı noktanızı kontrol edin.
  5. Geliştirilmiş TDR Hatası Engelleme: Windows kayıt defteri düzenlemesi yaparak TDR hatasını engelleyin.
  6. Oyun İçi Ekran Gecikmesi Ayarları: Oyun içi ekran gecikmesi ayarlarını kontrol edin.
  7. Geliştirilmiş Doku Filtrelemesi: Oyun içi grafik ayarlarındaki geliştirilmiş doku filtrelemesi gibi özellikleri kapatın.
  8. Diğer Uygulamaları Kapatın: Oyun oynarken arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
  9. Yardım Alın: Sorun devam ederse Valorant destek ekibi ile iletişime geçin.
  10. Donanım Sorunu: Sorun devam ederse donanım sorunlarını göz önünde bulundurun.
Bu önerileri sırayla deneyerek sorununuzu çözmeye çalışın.

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri