Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Fortnite hesabım çalındı

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Fortnite hesabım çalındı
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi Fortnite hesabım çalındı. Ben Fortnite'yi eskiden Xbox'tan oynardım, neyse her şey e-posta'ma gelen bir mail ile başladı mail Microsoft'tan gelmişti. Mailin içeriği ise hesabıma Rusya'dan birinin girdiği yazıyordu. Hemen şifremi değiştirdim 3-4 gün oldu Epic Games hesabımı açtığımda unlogin olmuştum. Sonra giriş yerinden Xbox'u seçtim. Fakat böyle bir hesabın olmadığını gördüm ve bu Xbox hesabı için Epic Games hesabı oluşturmam gerektiğini gördüm sonrasında hesap oluşturmadım ve geriye döndüm. Giriş yapma yerinde Epic Games girişine tıkladım Xbox hesabımın bağlı olduğu e-postayı yazdığımda böyle bir e-posta olmadığını gördüm sonra bu mail üstüne Epic Games hesabı oluşturdum. Sonrasında bağlantılar yerine gidip Xbox hesabımı bağladım. Normal şekilde oyuna girdim fakat hesabın sıfırlandığını gördüm. Hiçbir kostümüm yoktu. Bu durumda ne yapmam lazım bilen var mı? Hesabımda değerli kostümler var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
Fortnite hesabım çalındı
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi Fortnite hesabım çalındı. Ben Fortnite'yi eskiden Xbox'tan oynardım, neyse her şey e-posta'ma gelen bir mail ile başladı mail Microsoft'tan gelmişti. Mailin içeriği ise hesabıma Rusya'dan birinin girdiği yazıyordu. Hemen şifremi değiştirdim 3-4 gün oldu Epic Games hesabımı açtığımda unlogin olmuştum. Sonra giriş yerinden Xbox'u seçtim. Fakat böyle bir hesabın olmadığını gördüm ve bu Xbox hesabı için Epic Games hesabı oluşturmam gerektiğini gördüm sonrasında hesap oluşturmadım ve geriye döndüm. Giriş yapma yerinde Epic Games girişine tıkladım Xbox hesabımın bağlı olduğu e-postayı yazdığımda böyle bir e-posta olmadığını gördüm sonra bu mail üstüne Epic Games hesabı oluşturdum. Sonrasında bağlantılar yerine gidip Xbox hesabımı bağladım. Normal şekilde oyuna girdim fakat hesabın sıfırlandığını gördüm. Hiçbir kostümüm yoktu. Bu durumda ne yapmam lazım bilen var mı? Hesabımda değerli kostümler var.
Merhaba, Fortnite hesabınızın çalınması durumunda atmanız gereken adımlar şunlar olabilir:

1. Şifre Değiştirme ve Güvenlik İncelemesi:İlk olarak, hesabınıza hemen yeni bir güçlü şifre oluşturun. Daha sonra hesabınızın güvenliğini artırmak için şu adımları izleyin:
    • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
    • Şifre sıfırlama seçeneklerinizi güncelleyin.
    • E-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulayın.
  2. Epic Games Destek ile İletişime Geçme: Hesabınızın çalındığını Epic Games'e bildirmek için destek ekibiyle iletişime geçin. Bu durumu ayrıntılı bir şekilde anlatın ve hesabınızın geri alınmasına yardımcı olmalarını isteyin.
  3. Oyun Geçmişi ve Kostümler: Hesabınızın sıfırlandığını gördüğünüzde endişelenmeyin, çünkü bu durum geçici olabilir. Epic Games destek ekibi, hesabınızın eski durumuna getirilmesine yardımcı olabilir ve kaybettiğiniz kostümleri geri verebilir.
  4. E-posta Güvenliği: E-posta adresinizin güvende olduğundan emin olun. Microsoft hesabınızın da güvenliğini artırın. Hesabınıza erişim sağlayan herhangi bir kişiye karşı şüpheleriniz varsa, hesaplarınızı korumak için tüm şifreleri değiştirin.
  5. Raporlama ve Takip: Çalınmış hesaplar, oyuncular tarafından bildirilip engellenmelidir. Epic Games'in istenmeyen faaliyetleri raporlama seçeneklerini kullanarak bu süreci destekleyin.
Unutmayın ki hesabınızın geri alınması bir süreç gerektirebilir ve sabırlı olmanız önemlidir. Epic Games destek ekibi ile sürekli iletişimde kalmak bu süreci hızlandırabilir. Ayrıca, gelecekte benzer sorunları önlemek için güvenlik önlemleri almak önemlidir.

Kişi Yorumladı
Geri