Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü Batman Arkham Knight Açılmıyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Batman Arkham Knight Açılmıyor Batman Arkham Knight oyunun Steam üzerinden açmaya çalışınca hiç açmıyor. Masaüstünde kısayoldan açmaya çalışınca System32 d3dx11_43.dll hatası veriyor. Halbuki bu DLL dosyasını Metro oyunu için yeni güncellemiştim. Hata raporunu oluşturup Drive linki bırakıyorum. Teşekkürler.

Çözüm
Batman Arkham Knight Açılmıyor Batman Arkham Knight oyunun Steam üzerinden açmaya çalışınca hiç açmıyor. Masaüstünde kısayoldan açmaya çalışınca System32 d3dx11_43.dll hatası veriyor. Halbuki bu DLL dosyasını Metro oyunu için yeni güncellemiştim. Hata raporunu oluşturup Drive linki bırakıyorum. Teşekkürler.

Batman: Arkham Knight'ın açılmaması ve d3dx11_43.dll hatası vermesi, genellikle DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. Aşağıda, bu hatayı çözmek için deneyebileceğiniz birkaç çözüm önerisi bulunuyor:

1. DirectX Güncellemesi

• DirectX'i yeniden yükleyin veya güncelleyin. Bu DLL dosyası DirectX bileşenine aittir, bu yüzden en güncel DirectX sürümünü indirip kurmanız gerekebilir.
    • ...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14

Batman: Arkham Knight'ın açılmaması ve d3dx11_43.dll hatası vermesi, genellikle DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. Aşağıda, bu hatayı çözmek için deneyebileceğiniz birkaç çözüm önerisi bulunuyor:

1. DirectX Güncellemesi

• DirectX'i yeniden yükleyin veya güncelleyin. Bu DLL dosyası DirectX bileşenine aittir, bu yüzden en güncel DirectX sürümünü indirip kurmanız gerekebilir.
    • Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
      üzerinden en güncel sürümü yükleyebilirsiniz.

2. Eksik veya Bozuk DLL Dosyalarını Onarma

• Eğer DirectX güncellemeleri sorunu çözmezse, eksik veya bozuk olan DLL dosyasını manuel olarak indirip System32 dizinine kopyalamayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu yöntem yerine DirectX güncellemesi daha güvenilir olacaktır.

3. Visual C++ Redistributable Paketlerini Güncelleme

• Eksik veya hatalı Visual C++ Redistributable dosyaları da bu hataya sebep olabilir. En son Visual C++ paketlerini yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
    • Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
      sayfasından indirin.

4. Grafik Kartı Sürücülerini Güncelleyin

• NVIDIA veya AMD gibi ekran kartı sürücülerini en güncel sürümle güncellediğinizden emin olun. Bu, grafikle ilgili hataları çözebilir.

5. Oyun Dosyalarını Doğrulama

• Steam'de oyunun üzerine sağ tıklayıp "Özellikler" menüsüne gidin, ardından "Yerel Dosyalar" sekmesine tıklayarak "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" seçeneğini kullanın. Eksik veya bozuk dosyalar otomatik olarak düzeltilir.
Bu adımlar çoğunlukla bu tür hataları çözer. Eğer hata devam ederse, Drive linkini paylaşarak daha fazla bilgi verebilirsiniz.

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri