Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü "The following components are required to run this program DirectX" hatası

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
"The following components are required to run this program DirectX" hatası
Bilgisayarıma yeni format attım ve her oyunda "The following components are required to run this program DirectX" hatası alıyorum. Aklınıza gelebilecek bütün DirectX runtime gibi programları kurdum. Forumdaki bütün bu başlık ile açılmış konulardaki şeyleri de indirdim ama çözülmüyor.

Çözüm
Yeniden format attım ancak oyunlarda 'The following components are required to run this program DirectX' hatası alıyorum. DirectX runtime ve benzeri programları yükledim, ancak sorun çözülmüyor. Forumlardaki ilgili konuları inceledim ve önerilen çözümleri denedim, ancak problem devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?
DirectX sürümünüzü en son sürüme güncellemek sorunu çözebilir. Microsoft'un resmi web sitesinden en son DirectX sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

DirectX dosyalarınızın eksik veya hasarlı olabilir. Bu durumda DirectX dosyalarını onarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

• Başlat menüsünden "Çalıştır" komutunu açın...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
Yeniden format attım ancak oyunlarda 'The following components are required to run this program DirectX' hatası alıyorum. DirectX runtime ve benzeri programları yükledim, ancak sorun çözülmüyor. Forumlardaki ilgili konuları inceledim ve önerilen çözümleri denedim, ancak problem devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?
DirectX sürümünüzü en son sürüme güncellemek sorunu çözebilir. Microsoft'un resmi web sitesinden en son DirectX sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

DirectX dosyalarınızın eksik veya hasarlı olabilir. Bu durumda DirectX dosyalarını onarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

• Başlat menüsünden "Çalıştır" komutunu açın.
  • Çalıştır penceresine "cmd" yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, Komut İstemi'ni açacaktır.
  • Açılan pencereye şu komutu yazın ve Enter tuşuna basın: sfc /scannow
  • Sistem dosyalarını kontrol etmek ve onarmak için bu komut kullanılır. Tamamlanması

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri