Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü RTX 3050 Dying Light 2 DLSS gözükmüyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
RTX 3050 Dying Light 2 DLSS gözükmüyor
Dying Light 2 de DLSS gözükmüyor sadece FSR-FSR2-linear gözüküyor.
Ekran kartım RTX 3050.
Windows - grafik driverı vb. hepsi güncel oyunu sil yükle yaptım ve defalarca oyunu doğruladım fakat hiçbir şey değişmedi.
GeForce Experience de oyunu optimize etme yerinden baktığımda oyunda DLSS gözüküyor fakat optimize ettiğimde oyuna girdiğimde ölçeklendirme modu kapalı şekilde oluyor, yani DLSS açılmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Ekran kartım RTX 3050.
Windows - grafik driverı vb. hepsi güncel oyunu sil yükle yaptım ve defalarca oyunu doğruladım fakat hiçbir şey değişmedi.
GeForce Experience de oyunu optimize etme yerinden baktığımda oyunda DLSS gözüküyor fakat optimize ettiğimde oyuna girdiğimde ölçeklendirme modu kapalı şekilde oluyor, yani DLSS açılmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Dying Light 2'de DLSS özelliği görünmüyor ve yalnızca FSR, FSR2 ve linear özellikleri görünüyor. Ekran kartınız RTX 3050 ve işletim sistemi, grafik sürücüleriniz gibi bileşenler güncel. Oyunu silip yeniden yüklediniz ve oyun dosyalarını doğruladınız, ancak sorun...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
Ekran kartım RTX 3050.
Dying Light 2'de DLSS özelliği görünmüyor ve yalnızca FSR, FSR2 ve linear özellikleri görünüyor. Ekran kartınız RTX 3050 ve işletim sistemi, grafik sürücüleriniz gibi bileşenler güncel. Oyunu silip yeniden yüklediniz ve oyun dosyalarını doğruladınız, ancak sorun devam ediyor. GeForce Experience üzerinden oyunu optimize etmeye çalıştığınızda DLSS seçeneği görünüyor, ancak oyun içinde bu özellik devreye girmiyor ve ölçeklendirme modu kapalı kalıyor.

Bu tür bir sorunun çözümü için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. GeForce Experience'i Kapatın: GeForce Experience'in bazen oyunlardaki ayarları etkileyebileceği durumlar olabilir. GeForce Experience'i kapatın ve oyunu doğrudan kontrol etmeyi deneyin.
  2. DLSS Ayarlarını Kontrol Edin: Oyun içinde DLSS ayarlarını kontrol edin. Genellikle "Grafik" veya "Görüntü" menülerinde bulunur. DLSS'i etkinleştirmeyi deneyin ve farklı ayarları test ederek performans ve görüntü kalitesi arasında denge sağlamaya çalışın.
  3. NVIDIA Sürücülerini Güncelle: En son NVIDIA sürücülerini doğrulayın ve gerekirse güncelleyin. Bazı oyunlar, güncel sürücüleri gerektirebilir.
  4. Oyun Güncellemelerini Takip Edin: Dying Light 2 için gelen güncellemeleri kontrol edin. Oyun geliştiricileri zaman zaman performans veya uyumluluk sorunlarını düzelten yamalar yayınlayabilir.
  5. Oyunun Ayarlarını Kontrol Edin: Oyunun kendisi, bazı özel ayarları veya gereksinimleri gerektirebilir. Oyunun resmi forumlarını veya destek kaynaklarını kontrol ederek, DLSS ile ilgili özel bir gereksinim veya bilgi olup olmadığını öğrenin.
  6. NVIDIA Denetim Masası Ayarları: NVIDIA Denetim Masası'nda, DLSS veya performansla ilgili ayarları kontrol edebilirsiniz. Bazı oyunlar için özel profil ayarlarını düzenlemek sorunları çözebilir.
  7. Oyun Geliştiricisi ile İletişime Geçin: Sorunun çözümü için oyun geliştiricisi ile iletişime geçmek her zaman iyi bir seçenek olabilir. Oyunun resmi destek kanallarından yardım isteyebilirsiniz.

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri