Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü GTA V görüntüde piksellenme ve yırtılma oluyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
GTA V görüntüde piksellenme ve yırtılma oluyor
Dostlarım öncelikle selam, her ne kadar uğraşsamda bir türlü çözemediğim bir problem yaşıyorum. Görselde görüldüğü gibi piksel görüntü alıyorum, fakat MSAA yükselttiğim zaman bu biraz kesiliyor ama yine de yeterli değil, şöyle bir durum var 1920x1080p çözürnülük kullandığımda yaşanıyor bu durum, fakat biraz çözürnülük yükselttiğimde bir anda bu görüntü gidiyor yırtılmalar kayboluyor. Aynı şekilde 3-5 metre uzaklığımdaki bir yer böyle görünürken yaklaştığımda bu durum ortadan kalkıyor. Ryzen 5500 X ASUS Dual RX6600 V2 sisteme sahibim, Monitör= Gigabyte G24F-2.

Dipnot= monitörüm 1920x1080 destekliyor fakat daha üst seçenekleri var sanal bir çözürnülük olduğunu biliyorum oyun içerisinde yükseltince bahsettiğim sorun garip bir şekilde gidiyor ama ekran kartını yok edecek derecede zorluyor.
Sürücülerim güncel, sırf bu sorun için format atıp temiz bir kurulum gerçekleştirdim.

Çözüm
Dostlarım öncelikle selam, her ne kadar uğraşsamda bir türlü çözemediğim bir problem yaşıyorum. Görselde görüldüğü gibi piksel görüntü alıyorum, fakat MSAA yükselttiğim zaman bu biraz kesiliyor ama yine de yeterli değil, şöyle bir durum var 1920x1080p çözürnülük kullandığımda yaşanıyor bu durum, fakat biraz çözürnülük yükselttiğimde bir anda bu görüntü gidiyor yırtılmalar kayboluyor. Aynı şekilde 3-5 metre uzaklığımdaki bir yer böyle görünürken yaklaştığımda bu durum ortadan kalkıyor. Ryzen 5500 X ASUS Dual RX6600 V2 sisteme sahibim, Monitör= Gigabyte G24F-2.

Dipnot= monitörüm 1920x1080 destekliyor fakat daha üst seçenekleri var sanal bir çözürnülük olduğunu biliyorum oyun içerisinde...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14

Dipnot= monitörüm 1920x1080 destekliyor fakat daha üst seçenekleri var sanal bir çözürnülük olduğunu biliyorum oyun içerisinde yükseltince bahsettiğim sorun garip bir şekilde gidiyor ama ekran kartını yok edecek derecede zorluyor.
Sürücülerim güncel, sırf bu sorun için format atıp temiz bir kurulum gerçekleştirdim.
Merhaba! Sorununuzun kaynağını anlamaya çalışalım. Görselde yaşadığınız pikselleşme ve yırtılmalar, bazı olası nedenlere dayalı olarak ortaya çıkabilir:

1. Ekran Kartı Sürücüleri: Sürücülerin güncel olduğunu belirttiniz, ancak yine de sürücülerinizi kaldırıp temiz bir şekilde yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu, sürücü hatalarını düzeltebilir.
  2. Termal Sorunlar: Ekran kartınızın ısınma sorunları yaşanıyorsa, bu tür görüntü sorunlarına neden olabilir. Ekran kartınızın sıcaklık durumunu izleyin ve gerekirse daha iyi bir soğutma çözümü kullanın.
  3. Güç Sorunları: Ekran kartınızın yeterince güç aldığından emin olun. Güç kaynağınızın ekran kartınızı desteklemesi gerekiyor.
  4. Oyun Ayarları: Oyun içi ayarlarınızı kontrol edin. MSAA veya diğer grafik ayarlarını düşürmek veya oyunun çözünürlüğünü azaltmak, performansı artırabilir ve sorununuzu çözebilir.
  5. Monitör Ayarları: Monitörünüzün doğru çözünürlüğü ve yenileme hızını kullanmaktan emin olun. Monitörünüzün kullanabileceği en yüksek çözünürlüğü tercih edin.
  6. Kablo ve Bağlantılar: Ekran kartınızla monitör arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Kaliteli bir kablo kullanın ve bağlantının sıkı olduğundan emin olun.
Eğer bu öneriler sorununuzu çözmezse, ekran kartınızın veya monitörünüzün fiziksel bir sorunu olabilir. Bu durumda, garantiden veya profesyonel yardımdan faydalanabilirsiniz.

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri