Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Forza Horizon 4 RAM kullanımından açılmıyor

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Yeni sistemimde Forza Horizon 4 oynarken karşılaştığım bir sorunu çözdüm ve bu çözümü diğer kişilerle paylaşmak istiyorum. Oyunu başlattığımda, başlangıçta bir pencere belirir ve ardından sistemdeki tüm boş RAM'i tüketerek kendini kapatırdı. Bazen bu sorun, Discord gibi diğer uygulamaların da kapanmasına neden oluyordu. Türkçe kaynaklarda çözüm bulamadım ve oyunu yeniden indirmek, oyun dosyalarını doğrulamak, çakışan programları kapatmak veya Windows Defender'ı devre dışı bırakmak gibi geleneksel çözümler işe yaramadı.

Ancak, sonunda bir çözüm buldum ve bu sorunu yaşayan diğer insanlar için paylaşmak istiyorum:

Öncelikle, NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız, bilgisayarınızda AMD'ye ait herhangi bir sürücüyü kaldırın. Ardından BIOS'a girmeniz gerekecektir. BIOS'a girdikten sonra şu adımları izleyin (Gigabyte marka bir anakart kullanıyorsanız, aşağıdaki adımlar size uygun olacaktır): Advanced>AMD CBS>NBIO Common Options>GFX Configuration Karşınıza iGPU (Entegre Grafik İşlem Birimi) seçeneği gelecektir. Varsayılan olarak Auto (Otomatik) ayarında olabilir. Bu ayarı Disable (Devre Dışı) yapın ve ardından Forza Horizon 4 sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Eğer Forza'ya giriş yapamıyorsanız ve hata alıyorsanız, Görev Yöneticisi'nden Forza'nın RAM kullanımını izleyebilirsiniz. Belki de sorun, aşırı RAM tüketimi nedeniyle kaynaklanıyor olabilir.

Umarım bu bilgi başkalarına yardımcı olur.

Geri