Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü CS2 oyundan atıyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
"Masaüstü pencere yöneticisi işleminden çıkan 'işlem çıkış kodu: 0xc00001ad, yeniden başlama sayısı: 1, birincil ekran cihaz kimliği: NVIDIA GeForce GTX 780' uyarısı ile ilgili bir sorun yaşanıyor ve ayrıca SearchApp.exe ile ilgili hatalar görünüyor. Bu hataların kökenini ve nasıl çözülebileceğini anlamak için hangi adımları izlemem gerektiğini merak ediyorum."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
"Masaüstü pencere yöneticisi işleminden çıkan 'işlem çıkış kodu: 0xc00001ad, yeniden başlama sayısı: 1, birincil ekran cihaz kimliği: NVIDIA GeForce GTX 780' uyarısı ile ilgili bir sorun yaşanıyor ve ayrıca SearchApp.exe ile ilgili hatalar görünüyor. Bu hataların kökenini ve nasıl çözülebileceğini anlamak için hangi adımları izlemem gerektiğini merak ediyorum."
"SearchApp.exe" hataları, genellikle Windows işletim sistemi içerisindeki "Arama" veya "Cortana" gibi özelliklerle ilgili sorunları işaret eder. Bu tür hataların kaynağını ve nasıl çözülebileceğini anlamak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Bilgisayarınızı Güncelleyin: Windows işletim sistemi ve uygulamaların en son güncellemelerini yüklediğinizden...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
"SearchApp.exe" hataları, genellikle Windows işletim sistemi içerisindeki "Arama" veya "Cortana" gibi özelliklerle ilgili sorunları işaret eder. Bu tür hataların kaynağını ve nasıl çözülebileceğini anlamak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Bilgisayarınızı Güncelleyin: Windows işletim sistemi ve uygulamaların en son güncellemelerini yüklediğinizden emin olun. Windows Update'i kullanarak bilgisayarınızı güncelleyin.
  2. Arka Plan Uygulamalarını Kontrol Edin: "SearchApp.exe" gibi uygulamaların doğru çalışabilmesi için arka planda çalışan diğer uygulamaların işlemciyi veya belleği aşırı kullanmamasına dikkat edin. Fazla yüklenen sistem kaynakları bu tür hatalara neden olabilir.
  3. v*rüs Taraması Yapın: Bilgisayarınızı güvenlik yazılımı kullanarak tarayın ve kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin. Virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar sistem hatalarına neden olabilir.
  4. Arama ve Cortana Ayarlarını Sıfırlayın: Arama ve Cortana ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bu, bu özelliklerin yeniden başlamasına ve sorunların düzeltilmesine yardımcı olabilir.
  5. Chakra.dll Hatasını İnceleyin: Hata raporunda belirtilen "chakra.dll" dosyasıyla ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Bu dosyanın bozulmuş veya eksik olması bu hataya neden olabilir. Bu durumda, bu dosyayı onarmak veya yeniden yüklemek gerekebilir.
  6. Etkin Olmayan Uygulamaları Kaldırın: Kullanmadığınız veya gereksiz uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırarak sistem kaynaklarını serbest bırakın.
  7. Windows SFC ve DISM Aracını Kullanın: Sistem Dosyası Denetleyici (SFC) ve Dağıtım Görüntü Hizmeti Yöneticisi (DISM) araçlarını kullanarak Windows sistem dosyalarını onarabilirsiniz. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla sfc /scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını kullanın.
  8. Olay Görüntüleyiciyi Kullanın: Daha fazla bilgi için Windows Olay Görüntüleyici'yi kontrol edin. Olay Görüntüleyici, sorunların nedenlerini tespit etmek için yardımcı olabilir.

Kişi Yorumladı
Çözüm
Geri