Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

CS 2 oyundan atma ve performans dengesizliği

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Merhaba. CS 2 oyunu hakkında 2 sorunum var.
Oyunu başlattığınızda, sarı bir ekran uzun bir süre boyunca görüntüleniyor ve oyun arka planda çalışıyor gibi görünüyor, çünkü fareyi hareket ettirdiğinizde sesler geliyor. Bu sarı ekranı kapatmanın veya düzeltmenin bir yolu var mı?

1697821539740.png

Oyun içinde rekabetçi modda, işbirliği modunda veya Deathmatch sırasında olsun, belirli bir süre sonra oyun beklenmedik bir şekilde donup siyah bir ekranda kalıyor. Bu durumda, bilgisayarın arka planda çalışmaya devam ettiğini gözlemliyorum, ancak Counter-Strike (CS) oyunu siyah ekranda kaldığı için hiçbir işlem yapamıyorum. Ekranın resmen kilitlendiği bir durumla karşı karşıyayım. Sağ alt köşedeki Steam'i kapatmaya çalıştığımda otomatik olarak kapanıyor. CTRL+Alt+Delete tuşlarına bastığımda Görev Yöneticisi görünmüyor, her şey siyah ekranda kalıyor. Bu sorunu çözmek için ne gibi önerileriniz olabilir?

Oyun içinde her seferinde en az 2-3 kez takılıp siyah bir ekranda kalma sorunuyla karşılaşıyorum. Bu sorunun kesin nedenini anlayamıyorum. Ayrıca oyunun çözünürlüğünü ve kalitesini her seferinde değiştirsem bile, FPS (Kare Hızı) performansında önemli bir fark görmüyorum. En düşük çözünürlük ve kalite ayarlarında bile sadece 25 FPS alıyorum, orta kalite ayarlarında ortalama 50 FPS elde ediyorum ve yüksek ayarlarda bile oyun içi performansım 30-70 FPS arasında değişmiyor. Çözünürlük ve kalite ayarlarını düşürdüğümde performansın neden artmadığını ve hatta düştüğünü anlayamıyorum. Bu sorunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözülebilir?

Sistem özellikleri:
ASUS H81M-K anakart.
Intel i3 4160 işlemci.
2x8 16 GB DDR3 RAM.
RX 470 GPU (RX570 çipi takılı)

1697821559692.png

Geri