Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Bilgisayarım bütün oyunlarda hata verip oyundan atıyor

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Bilgisayarım bütün oyunlarda hata verip oyundan atıyor

Merhaba,

Bilgisayarımı satın alalı 1 ay oluyor. Markası Acer Predator helious 16 olan bilgisayarımdan 1 ay boyunca bu sorunu çözmekle uğraştım bakmadığım yer yapmadığım şey kalmadı ama bir türlü sorunumu çözemedim. Öncelikle bilgisayarıma Windows kurduktan sonra Windows Update kısmından gerekli driver yüklemeleri yaptım. Sonra kalan kısmı ya da güncellemeleri Driver Booster adılı yardımcı uygulama üzerinden yaptım. Her şey gayet normal gidiyordu fakat hangi oyunu yükleyip açarsam açayım en basit oyunlar bile maksimum 1 saat sonra hata vermeye ya da Windows işlemi durdurdu yazısı verip oyunlardan atmaya başladı.

Yüklediğim tüm oyunlarda hata alınca servisi arayıp durumu ilettim ve bana bilgisayarıma format atıp Acer sitesi üzerinden driverları kurmamı söylediler. Bende bilgisayarıma format atıp dedikleri gibi Acer sitesinden ürünümü kaydedip driver yüklemelerimi yaptım. Ama sorunum hala devam eder oldu. Birkaç yerden araştırıp baktım ekran kartı driverlarımı güncellemem gerektiği yazıyordu. Bende NVIDIA sitesinden en son gelmiş olan güncellemeyi yaptım fakat sorun hala devam etti. Genelde aldığım sorunlar DirectX, untiy, Unreal Engine'ya da neden olduğu yazılmayan hatalardı resimlerde de bu hataların bir kısmını görebilirsiniz. DirectX olsun Visual C++ programları olsun Microsoft freamwork vs. olsun hepsinin en güncel sürümlerini indirip manuel olarak kurdum ama sorunlar hala devam etti.

BIOS güncellemesini de yaptım güncel ve son sürümde. RAM testi dahil her şeyi de yaptım ancak hiçbirinde bir sorun görünmedi artık bu konu hakkında ne yapacağım nasıl çözeceğim bilmiyorum çaresiz kaldım resmen. Olay görüntüleyici de ve oyunlarda verilen hatalarla ve RAM testiyle ilgili resimleri de yüklüyorum.
Bu konuda neler yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar sistemi:
Marka model: Acer Predator PH16-71
İşlemci: Intel Core i9-13900 hx 2.2 GHz - 24 çekirdek Max Turbo Speed: 5.4 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 4070 (harici) / Intel UHD Graphics.
RAM: 32 GB DDR 5 (2x16)
SSD:
İşletim sistemi: Windows 11 Home Edition.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri