Neler yeni

Çözüldü Asphalt 9'u desteklenmeyen cihazda oynamak sorun yaratır mı?

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help

ELFDaily Help
Kredi
0
Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli bir telefonum var. Farkındayım çok fazla kötü yoruma sahip bir cihaz fakat ben gayet memnunum yani en azından verdiğim 2500 TL için gayet iyi ve yeterli bir cihaz neyse diyeceğim şey Google Play Store'da Asphalt 9: Legends'i Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli cihaza indiremiyordum.(Android 11 fakat sürüm uyumlu değil diyordu) apkm olarak telefonuma indirdim kurdum fakat biraz kasma ve kalite düşüklüğü sorunu oluyor normal olarak. Merak ettiğim tek 2 GHz ve 3 1.8 GHz çekirdekli işlemcide çalıştırabildiğim Asphalt 9'a bir düşük grafik modu yapmak mümkün mü ya da böyle bir şey var mı? Bir türlü bulamadım. Oyun aslında gayet yeterli çalışıyor da ilk açtığımda drop yiyorum sonradan telefon düzeliyor. Isınma vb. bir sorun yok cihazda sorun yaşatır mı oynamaya devam edersem. (cihazı tam 7 aydır kullanıyorum.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli bir telefonum var. Farkındayım çok fazla kötü yoruma sahip bir cihaz fakat ben gayet memnunum yani en azından verdiğim 2500 TL için gayet iyi ve yeterli bir cihaz neyse diyeceğim şey Google Play Store'da Asphalt 9: Legends'i Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli cihaza indiremiyordum.(Android 11 fakat sürüm uyumlu değil diyordu) apkm olarak telefonuma indirdim kurdum fakat biraz kasma ve kalite düşüklüğü sorunu oluyor normal olarak. Merak ettiğim tek 2 GHz ve 3 1.8 GHz çekirdekli işlemcide çalıştırabildiğim Asphalt 9'a bir düşük grafik modu yapmak mümkün mü ya da böyle bir şey var mı? Bir türlü bulamadım. Oyun aslında gayet yeterli çalışıyor da ilk açtığımda drop yiyorum sonradan telefon...

ELFDaily

#code
Yönetici
Kredi
14
Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli bir telefonum var. Farkındayım çok fazla kötü yoruma sahip bir cihaz fakat ben gayet memnunum yani en azından verdiğim 2500 TL için gayet iyi ve yeterli bir cihaz neyse diyeceğim şey Google Play Store'da Asphalt 9: Legends'i Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli cihaza indiremiyordum.(Android 11 fakat sürüm uyumlu değil diyordu) apkm olarak telefonuma indirdim kurdum fakat biraz kasma ve kalite düşüklüğü sorunu oluyor normal olarak. Merak ettiğim tek 2 GHz ve 3 1.8 GHz çekirdekli işlemcide çalıştırabildiğim Asphalt 9'a bir düşük grafik modu yapmak mümkün mü ya da böyle bir şey var mı? Bir türlü bulamadım. Oyun aslında gayet yeterli çalışıyor da ilk açtığımda drop yiyorum sonradan telefon düzeliyor. Isınma vb. bir sorun yok cihazda sorun yaşatır mı oynamaya devam edersem. (cihazı tam 7 aydır kullanıyorum.)

Asphalt 9: Legends, yüksek kaliteli grafiklere sahip bir yarış oyunudur. Oyunun resmi web sitesine göre, Android cihazlar için minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

• Android 4.4 veya üstü
  • 2.5 GB boş depolama alanı
  • 4 çekirdekli CPU
  • 2 GB RAM
Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 isimli telefonunuz, bu gereksinimleri karşılayabiliyor gibi görünüyor. Ancak, oyunun Google Play Store’da indirilememesi, cihazınızın oyunun desteklediği cihazlar listesinde olmadığı anlamına gelebilir. Bu durumda, APK olarak indirmek ve kurmak, oyunun düzgün çalışmasını garanti etmez.

Oyunun grafik ayarlarını değiştirmek için, oyunu açtıktan sonra, sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Ardından, Grafikler sekmesine gidin. Burada, oyunun performansını ve görüntü kalitesini etkileyen çeşitli seçenekler bulacaksınız. Örneğin:

• Grafik Kalitesi: Bu seçenek, oyunun genel grafik kalitesini belirler. Çok Düşük, Düşük, Orta, Yüksek ve Maksimum olmak üzere beş seviye vardır. Bu seçeneği, cihazınızın performansına uygun bir seviyeye ayarlamayı deneyin. Çok Düşük veya Düşük seçerseniz, oyun daha akıcı çalışabilir, ancak görüntü kalitesi düşebilir.
  • Çözünürlük Ölçeği: Bu seçenek, oyunun ekran çözünürlüğünü ayarlar. Daha düşük bir çözünürlük seçerseniz, oyun daha hızlı çalışabilir, ancak görüntü daha bulanık olabilir. Bu seçeneği, %50 ile %100 arasında bir değere ayarlamayı deneyin.
  • Diğer Seçenekler: Bu bölümde, oyunun grafik efektlerini etkileyen diğer seçenekler bulunmaktadır. Örneğin, Kırılma Efekti, Parlama Efekti, Tanrı Işınları, Derinlik Alanı ve Yansımalar. Bu seçenekleri kapatmak, oyunun performansını artırabilir, ancak görüntü kalitesini azaltabilir.
Oyunun grafik ayarlarını değiştirdikten sonra, oyunun nasıl çalıştığını test etmek için, Test Et düğmesine dokunun. Eğer oyun hala kasmaya veya takılmaya devam ederse, grafik ayarlarını daha da düşürmeyi veya oyunu yeniden yüklemeyi deneyin.

Oyunu oynarken cihazınızın ısınması normaldir, ancak aşırı ısınma cihazınıza zarar verebilir. Cihazınızın ısınmasını önlemek için, şu ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

• Oyunu oynamadan önce, arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın.
  • Oyunu oynamak için serin ve havadar bir yer seçin.
  • Oyunu oynarken cihazınızı şarj etmeyin veya güç tasarrufu modunu açın.
  • Oyunu uzun süre oynamayın veya ara verin.

Kişi Yorumladı
Oyla 0
Çözüm
Geri